Není třeba platit si desítky tisíc za interiérového designera a další tisíce a desetitisíce za nábytek a doplňky. Ale jak to udělat? O tom se dozvíte více v tomto článku.
Méně je někdy více
Nezačínejte u toho, co můžete doplnit, naopak. Začněte u věcí, které do bytu dávat nebudete.
Minimalismus, který staví především na čistotě, eleganci a nezbytných potřebách, je v kurzu už několik let a nevypadá to, že by se na tom mělo něco změnit. Není divu, je to totiž neuvěřitelně praktické. Jednodušší pro údržbu je zkrátka některé věci nemít. Zkráceně: nepotřebujete na gauči třicet polštářů, stačí vám dva.
Detaily tvoří dokonalost
Není nad drobné detaily. Kde bychom bez nich byli?
Mezi tyto detaily se řadí například i nádobí nebo rozestavění fotografií a jejich rámečků. Mimo jiné se dnes na trhu pohybují spousty různých vychytávek, které by nás před patnácti lety pravděpodobně ani nenapadly, jako jsou například různě designované vypínače a zástrčky .
Inspirujte se Skandinávií
Existuje mnoho oblastí, ve kterých bychom se mohli inspirovat od Skandinávských zemí. Kromě zdravotní péče se jedná například i o interiérový design. Skandinávci jsou zkrátka mistři co se minimalistického stylu týče.
Prim na severu v oblasti nábytku a bytových doplňků hrají kombinace barev černá a bílá, dále dřevěné vzory či (lépe) dřevo pravé anebo například kožešiny. Ty vám doporučujeme spíše umělé. Pravé kožešiny jsou zbytečnou zátěží nejen pro životní prostředí…
Rustikální styl
Jestliže minimalismus není nic pro vás, pak můžete vsadit na rustikální styl. Používají se zde především květinové a kostkované vzory, dřevo a pálené cihly. Vzbuzují dojem venkovu a je to skvělá volba pro prázdninové chaty.
Ale i rustikální styl se dá ladit do minimalistického stylu. Stačí vypustit přemíru květin a venkovských ozdob.